Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

katalizatory piaseczno www.holujemy.rzeszow.pl/autolaweta-rzeszow/
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Tu-154 – katastrofa smoleńska.

Tu-154 – katastrofa smoleńska. 10 kwietnia 2010 roku to tragiczny dzień dla polskiego lotnictwa. Tego dnia w pobliżu miasta Smoleńsk, w zachodniej części Rosji doszło d katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, były prezydent RP na uchodźctwie, Ryszard Kaczorowski, a także wielu posłów, senatorów, oficerów Wojska Polskiego i przedstawicieli rodzin pomordowanych w 1940 roku przez Rosjan oficerów. Wszyscy oni lecieli do Katynia, od którego Smoleńsk oddalony był o zaledwie kilka kilometrów. Samolot wylądować miał wcześnie rano tak, by wszyscy pasażerowie zdążyli na uroczystości. Z tego powodu piloci zdecydowali się na próbę lądowania pomimo fatalnych warunków atmosferycznych, głównie bardzo gęstej mgły. Był to tragiczny w skutkach błąd, bowiem podczas lądowania samolot zawadził o drzewa i runął na ziemię, rozpadając się na tysiące kawałków. Zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie. Nie potwierdziły się pierwotne doniesienia medialne o tym, jakoby trzy osoby przeżyły katastrofę. Wiadomość o katastrofie szybko obiegła cały świat i zaszokowała opinię publiczną w Polsce. Katastrofa lotnicza, w której ginie prezydent była wydarzeniem bez precedensu w historii świata.