Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

Remigiusz Sołtys praktyki kancelaria katowice bloki granitowe rozwód bez winy warszawa http://www.log-system.pl
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Katastrofa w Smoleńsku.

Katastrofa w Smoleńsku. Katastrofa polskiego prezydenckiego samolotu Tu-154 wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, mieście położonym w zachodniej Rosji, niedaleko granicy z Białorusią. Tu-154 leciał z Warszawy do Smoleńska i wiózł na sowim pokładzie delegację posłów i senatorów, na której czele był prezydent Lech Kaczyński. Delegacja ta leciała na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej, które odbywać się miały w położonym kilka kilometrów od Smoleńska Katyniu. Podróż zakończała się jednak tragicznie, bowiem samolot podczas próby lądowania w bardzo gęstej mgle zaczepił o rosnące blisko lotniska w Smoleńsku drzewa i roztrzaskał się o ziemię. Nie przeżył nikt z 96 osób znajdujących się na pokładzie. Jedną z ofiar był prezydent Lech Kaczyński. Natychmiast po katastrofie zaczęły się dyskusje na temat przyczyn katastrofy. Wiele wskazywało na to, iż był nią błąd pilotów. Samolot bowiem do samego końca pozostawał sprawny, a badanie czarnych skrzynek nie wykazało żadnej usterki na pokładzie maszyny. Wiele emocji i wątpliwości łączyło się z wersją wydarzeń mówiącą, że przyczyną katastrofy Tu-154 był zamach. Niektórzy politycy do dziś wskazują na wybuch na pokładzie samolotu jako na bezpośrednią przyczynę upadku maszyny na ziemię. Nie ma na to jednak żadnych dowodów.