Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

obiks.pl zanieczyszczenie mpwik będzin http://elzbietapiskorska.pl/adwokat-lublin-rozwod.html
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Katastrofa w Smoleńsku.

Katastrofa w Smoleńsku. 10 kwietnia 2010 roku doszło do jednej z najtragiczniejszych katastrof lotniczych w historii polski. Jednocześnie było to wydarzenie bez precedensu w historii świata, nigdy bowiem urzędujący prezydent nie zginął w katastrofie lotniczej i to w czasie tak ważnej podróży. Nic więc dziwnego, że katastrofa ta przez wiele dni była tematem numer jeden w programach informacyjnych na całym świecie. Wielu komentatorów, szczególnie z odległych od Polski krajów zastanawiało się wręcz nad stabilnością polityczną i militarną Polski. Jak się na szczęście okazało, bezpodstawnie, bowiem porządek konstytucyjny w naszym kraju nie został w żaden sposób zachwiany, a konstytucja trafnie przewidziała możliwość zaistnienia takiej sytuacji i zapobiegła wakatowi na stanowisku prezydenta Polski. Zgodnie z nią, jeśli prezydent Polski umrze – jego funkcję automatycznie przejmuje marszałek Sejmu. Tak też stało się w roku 2010, gdy pełniącym obowiązki prezydenta RP został Bronisław Komorowski. Sama katastrofa pokazała jednak, że procedury panujące w polskich siłach powietrznych są błędne. Największym problemem było to, iż tyle tak ważnych dla funkcjonowania państwa osób podróżowało tym samym samolotem. Jest to sytuacja, która z całą pewnością nie miała prawa się wydarzyć.