Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

kredyt we frankach millenium http://elzbietapiskorska.pl/dobry-adwokat-lublin.html https://www.kaminskiadwokat.pl/artykuly/sprawy-spadkowe-kielce/
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Katastrofa w Smoleńsku.

Katastrofa w Smoleńsku. Katastrofa, jaka wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu rosyjskiego miasta Smoleńsk była bez precedensu w historii świata. Wtedy podczas próby lądowania zawadził o drzewa i rozbił się polski prezydencki samolot Tu-154. Na skutek katastrofy zginęło 96 osób, czyli wszyscy znajdujący się na pokładzie. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że piloci popełnili błąd. Próbowali oni lądować pomimo tego, iż nad lotniskiem panowała gęsta mgła. Rosyjscy kontrolerzy lotów próbowali przekonać pilotów do lotu na lotnisko zapasowe, ale z uwagi na to, iż był to lot o charakterze wojskowym, nie mieli oni prawa zakazać pilotom Tu-154 lądowania na lotnisku Smoleńsk. Piloci podczas podejścia do lądowania popełnili kolejny błąd – źle odczytali wysokość, na jakiej znajdował się samolot, który w rzeczywistości był o wiele zbyt nisko nad ziemią. Na skutek tego maszyna zawadziła o rosnące w pobliżu lotniska drzewa i runęła na ziemię. Prawdę o tym, co działo się w kabinie pilotów wyjawiły odnalezione na miejscu zdarzenia czarne skrzynki. Ich badanie pozwoliło odtworzyć rozmowy pilotów tuż przed feralnym zderzeniem z grubą brzozą, która była bezpośrednią przyczyną oderwania skrzydła i upadku samolotu.