Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

https://eprawohub.pl/nowe-obowiazki-dla-sklepow-internetowych-na-rynku-niemieckim-od-i-2019-r/ tłumiki ursus notariuszelodz.pl notariusz Łódź eeg biofeedback tychy
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Katastrofa Tu-154.

Katastrofa Tu-154. 10 kwietnia 2010 miała miejsce jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W tym dniu samolot Tu-154, lecący z warszawskiego lotniska Okęcie do miasta Smoleńsk w Rosji rozbił się podczas nieudanej próby lądowania w gęstej mgle. W katastrofie tej śmierć poniosło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński. Wszystkie te osoby leciały do Katynia, od którego Smoleńsk jest oddalony o kilkanaście kilometrów, by wziąć udział w uroczystościach rocznicowych na grobach polskich oficerów zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku. Dwuletnie śledztwo wykazało, że piloci popełnili tragiczny błąd próbując lądować mimo gęstej mgły. Lądowanie takie jest możliwe, ale lotnisko musi być wyposażone w odpowiednie urządzenia, których to wojskowe lotnisko nie posiadało. Piloci mimo to próbowali lądować, popełnili jednak kolejny błąd, źle oceniając wysokość, na jakiej leciał samolot. Na skutek tego Tu-154 zahaczył o rosnące w pobliżu lotniska drzewa. Oderwaniu uległo jedno ze skrzydeł i samolot roztrzaskał się o ziemię. Śmierć ponieśli wszyscy znajdujący się na pokładzie, nie sprawdziły się pierwsze doniesienia mediów, że ocalały trzy osoby. Katastrofa smoleńska odbiła się szerokim echem na całym świcie, było to bowiem wydarzenie bez precedensu.