Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

katalizatory pruszków http://adwokatkibielsko.pl/blog-kancelarii kancelaria radcowska poznań
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Katastrofa smoleńska – 10 kwietnia 2010 roku.

Katastrofa smoleńska – 10 kwietnia 2010 roku. 10 kwietnia 2010 roku miała miejsce jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa, której miejscem był rosyjski Smoleńsk. Co więcej, katastrofa ta była wydarzeniem bez precedensu w skali świata, nigdy bowiem urzędujący prezydent ora tak wielu ważnych polityków nie zginęło w katastrofie lotniczej. Nigdy jednoznacznie nie dowiemy się, co tak naprawdę stało się na pokładzie samolotu Tu-154, bowiem wszystkie osoby nim lecące zginęły, ale prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był błąd pilotów. Złamali oni procedury i próbowali lądować mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nad lotniskiem panowała wtedy bardzo gęsta mgła, która niemal uniemożliwiała bezpieczne lądowanie. Do tego piloci źle odczytali wskazania wysokościomierza, w konsekwencji popełniając kolejny błąd – samolot znalazł się zbyt nisko nad ziemią i zahaczył i rosnące przy lotnisku drzewa. W skutek tego Tu-154 runął na ziemię i rozpadł się na tysiące kawałków. Smoleńsk okazał się miejscem, gdzie zginął prezydent Lech Kaczyński oraz wielu posłów, senatorów, naczelnych dowódców Wojska Polskiego oraz zaproszonych na pokład gości.