Polska historia

Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii polskiego lotnictwa. W jej wyniku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Było to wydarzenie bez precedensu w skali świata, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Od pierwszych chwil po katastrofie zaczęto zastanawiać się nad jej przyczynami. Prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo wykazało, że spowodował ją błąd pilotów, którzy nie byli dostatecznie przeszkoleni. Popełniono także wiele błędów formalnych.

pożyczka przez internet kolekcjonerskie hologramy na legitymacje studencką rozporządzenie o zakazie blokowania
10 kwietnia 2010 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Dzień ten stanowił symboliczną rocznicę zbrodni katyńskiej, w trakcie której w 1940 roku Rosjanie zamordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim w pobliżu miasta Smoleńsk. To właśnie tam leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Niestety, lot został tragicznie przerwany. W Katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński a także wielu ważnych polityków i naczelnych dowódców Wojska Polskiego. Czekolady reklamowe Polecamy:

Błąd pilotów w Smoleńsku.

Błąd pilotów w Smoleńsku. Katastrofa smoleńska wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. Polski rządowy samolot Tu-154 lecący z Warszawy do miasta Smoleńsk w Rosji rozbił się podczas lądowania. Na pokładzie samolotu znajdował się prezydent Polski, Lech Kaczyński. Lądowanie utrudniała mgła i piloci musieli zdecydować, czy kontynuować lądowanie w tak trudnych warunkach, czy odlecieć na lotnisko zapasowe. Podjęli decyzję o lądowaniu, co było katastrofalne w skutkach. Lecąc nisko nad drzewami piloci źle ocenili wysokość, na skutek czego samolot zahaczył o wysokie drzewa. Urwaniu uległo jedno ze skrzydeł i los samolotu był przesądzony. Piloci od tego momentu nie mili już kontroli nad samolotem i katastrofa była nieunikniona. Samolot rozbił się kilka sekund później, a jak pokazało śledztwo, wszystkiemu winna była gęsta mgła. Samolotem tym podróżował prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, wielu posłów, senatorów, przedstawicieli rodzin katyńskich oraz dowództwo polskich sił zbrojnych. Była to jedna z największych katastrof lotniczych. Zginęło 96 osób, czyli wszyscy znajdujący się na pokładzie samolotu. Smoleńsk okazał się ziemią przeklętą, bowiem stał się miejscem nie tylko mordu na polskich oficerach w trakcie II wojny światowej.